člen MěV KSČM Havířov
člen pléna OV KSČM Karviná
Touha lidí po vybudování společnosti, ve které bude odstraněno vykořisťování člověka člověkem, kde si všichni lidé navzájem budou rovni a budou mít zabezpečeny základní podmínky pro svůj život, je stejně stará jako počátky majetkové nerovnosti mezi lidmi.
Dnešní režimní propaganda se neustále snaží nastupující generaci přesvědčit, že před r.1989 zde byla tma, nedokázalo se nic a všechno dobré vlastně začíná oním převratovým rokem.
Idea komunistu, o možnosti vybudovat skutečně spravedlivý svět bez vykořisťování člověka člověkem je dnešní režimní propagandou označována za nereálnou, a to se zřetelem ke svrchovanosti hodnoty svobody, byť se jí dostává v dnešní době zejména jen těm vyvoleným.
Z nejvýznamnějších postav komunistického hnutí v Československu. Julius Fučík (23.2.1903 - 8.9.1943) Komunistický novinář, politický pracovník, literární a divadelní kritik a překladatel, národní hrdina.
V uplynulých dnech jsme byly opět svědky systematické propagandy ohledně srpnových událostí roku 1968 v Československu, zejména naší „objektivní“ ČT, která nešetřila pořady z jejího repertoáru. Nezapomněla se přitom držet kurzu rusofobie a označovat Rusi jako jediné viníky. Bylo to ovšem vše tak jak nám to bylo prezentováno?
KSČM požaduje přesunout trestné činy spáchané při privatizaci z kolonky zločinů s promlčecí lhůtou do nepromlčitelných.
Co je dovoleno Bohovi, není dovoleno volovi. Podle toho známého latinského rčení si vykládají mezinárodní právo imperialisté z USA společně s lokajskou EU.
Stoleté výročí založení KSČ je pro nás významnou příležitostí k tomu, abychom se poučili z minulosti pro přítomnost i budoucnost. Historie strany je především pro komunisty stále živým a významným zdrojem poučení. Představuje nenahraditelný zdroj bojových zkušeností a bohatý fond revolučních tradic, které jsou dodnes aktuální.
Rusové jsou jeden z mála národů zvyklí na války, strádání a obléhání. Téměř každá generace se s tím setkala. Rusko má přírodní zdroje, které mu zajišťují velké bohatství, nejen drahé kovy, ale uhlí na 400 let, ropu, plyn, dřevo a hlavně dostatek zásoby pitné vody.
Dne 30. dubna 1945 začala Sovětská armáda zteč budovy říšského sněmu v samotném středu Berlína.
Pokud chcete, aby vám neunikla žádná novinka, výhodná nabídka nebo pozvánka na zajímavou akci, zanechte nám svůj kontakt.