Po Majdanu se vlády nad Ukrajinou s podporou EU a USA zmocnily ultranacionalistické síly.
Ty okamžitě přišly s návrhem na zrušení ruštiny jako úředního jazyka. Mimo jiné došlo také k zákazu Komunistické strany Ukrajiny. Vzpomeňme také na 2. květen 2014, kdy ukrajinští neonacisté zaživa upálili Rusy v Domě odborů.
Po návrhu na zrušení ruštiny jako úředního jazyka, začaly se východní ukrajinské regiony, kde žije nikoliv „proruské“ obyvatelstvo, nýbrž Rusové, bouřit.
Ukrajinská vláda na vzbouřence poslala armádu a tím eskalovala separatistické tendence.
Místo aby ukrajinská vláda dál situaci neeskalovala, nadále harašila zbraněmi a situaci vyhrocovala.
Protože ukrajinská vláda dál harašila zbraněmi a přitápěla pod kotlem, došla po osmi letech Rusům na obou stranách hranice „trpělivost“. „Minské“ dohody jsou pouhým cárem papíru.
Cílená dezinformační kampaň USA a NATO
že Rusko se připravuje zaútočit na Ukrajinu. Dokonce uvedli i několik termínů, kdy zaručeně mělo dojít k útoku. Ve skutečnosti však docházelo k nárůstu incidentů a ostřelování území Doněcké lidové republiky (DPR) a Luhanské lidové republiky (LPR). Zároveň narůstal přísun vojenského materiálu a specialistů ze států NATO.
Jak narůstalo množství incidentů, dělostřeleckého a minometného ostřelování, tím více se rozrůstala dezinformační agenda ze strany USA a NATO, že se ukrajinské jednotky vlastně brání útokům zlých proruských separatistů. To je předstupeň před ještě vyšší eskalací. Lidé začali z oblasti Doněcka utíkat do Ruska. Do konce 21. února šlo o více než 70 000 lidí z jihovýchodní Ukrajiny.
Zřejmě jsou přesvědčeni, že nevidíme, že k poslednímu kroku, uznání obou republik a vyslání vojsk jim na pomoc vyprovokovali Ruskou Federaci ti váleční štváči z Ameriky a NATO.
Západu, respektive NATO se konečně povedlo to, oč dlouho usiloval. Vyprovokovat Rusko k vojenskému zásahu a vtáhnout jej tak do konfliktu, jako „válečného agresora“.
Pokrytecký západ
Když Američané a NATO rozpoutali válku v Jugoslávii a za cenu tisíců mrtvých civilních obyvatel včetně dětí a starců, aby Srbům zabrali Kosovo pro svou válečnou základnu, západ mlčel.
Když USA vtrhly do Iráku pod záminkou výskytu chemických zbraní, západ mlčel.
Když USA vtrhly do Afghánistánu pod záminkou odvety za útoky 11. září, západ mlčel.
Vojenská intervence v Libyi, válečná akce mezinárodních (především západních) sil na pomoc povstalcům v Libyi, vměšování se do vnitřních záležitostí jiné země, západ podporoval.
Když Rusko zahájilo na Ukrajině "mírovou misi", spustil západ okamžitě řev o agresivní válce, o porušování mezinárodního práva. Toto není obhajoba, toto je konstatování faktů.
Média
Kdo očekává, že bude v našich médiích dostávat objektivní informace, je na omylu. Válečná propaganda začala pracovat naplno. Je to vidět na tom, že informace, které dostáváme jsou buď jednostranné, neúplné ale hlavně založené na emocích. Rusko je vykreslováno v těch nejčernějších barvách, čteme a díváme se na příběhy nešťastných Ukrajinců. Zcela chybí pohled a příběhy občanů žijících na území Donbasu a Luhanská. Situace je na území Ukrajiny velmi nepřehledná.
Co stálo za rozhodnutím Putina?
Nemyslím si že V. Putin je takový „šílenec“, jak ho označil prezident Miloš Zeman, aby nevěděl, co činí. Nevíme, co stalo za tímto okamžitým rozhodnutím i za cenu porušení mezinárodního práva.
Nemáme zpravodajské informace, kterými disponuje Rusko. Ale možná Putin opět předběhl americké plánovače. Stejně jako v případě Krymu, kde se plánovalo že Ruskou vlajku v Sevastopolu vystřídá vlajka Americká, a tak místo Ruské Černomořské flotily tam bude flotila Americká.
Defender Europe 2022
V nedávných dnech probíhal přes naše území přesun amerických vojsk na území Slovenska.
Šlo o jeden z největších přesunů americké armády. Údajně na alianční cvičení „Saber Strike”.
S kým tam americká armáda cvičí? Se slovenskou armádou? Nikdo jiný se tam kromě Američanů nepřesouval. Spíše to vypadalo jako přesun amerických vojsk do vyčkávacích prostorů.
Další otázkou je, proč vrcholí „Ukrajinská krize“ zrovna v době jednoho z největších cvičení Defender Europe 2022 na východě Evropy? Jako důvod se nabízí snadný a rychlý přesun amerických vojsk na Ukrajinu.
Sankce
Zatímco pro USA nikdo žádné sankce nevyhlašoval, tak Rusko je sankcionováno už i ta to, že se jmenuje Rusko. Dvojí metr? Ano.
Sankce poškodí nejen Rusko, ale hlavně dopadne na nás. Politické špičky se předhánějí ve vymýšlení co nejpřísnějších sankcí. Už nyní se potýkají firmy působící v Rusku s problémy. Zavedením sankcí můžeme očekávat zhoršení životní úrovně i našich občanů. Hrozí například to, že v rámci „solidarity“ budeme příští zimu dobrovolně mrznout. Jediný, kdo z celé věci může a bude mít prospěch jsou spojené státy americké.
Na druhou stranu je si potřeba uvědomit, že sankce „válku“ nezastaví.
Rusové sankce berou a budou brát jako další z důkazů boje západu proti Rusku.
Řešení?
S Ruskem je potřeba jednat, mluvit, nikoliv jej izolovat. Je potřeba se vrátit k jednacímu stolu a obavy Ruska brát vážně, což NATO pod vedením USA svým neustálým rozšiřováním ignorovalo.
Říká se že „Válka je pouze pokračování politiky jinými prostředky“. KSČM je proti takovému řešení ukrajinského konfliktu a nejen ukrajinského. Ve válce totiž umírají lidé.